پی دی اف گام به گام زبان دهم| ویکی پدیا فارسی

با زبان ...  

ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﻣﺴﺨﺮﻩ ﮐﺮﺩ!ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺭﻭﺣﯿﻪ ﺩﺍﺩ!ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺍﯾﺮﺍﺩ ﮔﺮﻓﺖ!با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮﺩ!با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود "ﺩﻝ "ﺷﮑﺴﺖ!با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺩﻟﺪﺍﺭﯼ ﺩﺍﺩ!با "ﺯباﻥ"        ﻣﯿﺸود ﺁﺑﺮﻭ ﺑﺮﺩ!ﺑﺎ "ﺯباﻥ"        ﻣﯿﺸود ﺁﺑﺮﻭ ﺧﺮﯾﺪ!ﺑﺎ "ﺯباﻥ"        ﻣﯿﺸود "جدایی " انداخت!ﺑﺎ "ﺯباﻥ"        ﻣﯿﺸود "آشتی " داد!با "زبان"         میشود آتش زد!با "زبان"        

ادامه مطلب  

آیا لری و لکی زبان‌اند؟  

کسانی را این ادعاست که زبان لری و لکی گویش هایی از زبان کردي‌اند و یا لری گویشی از زبان فارسی است  که این سخن را نمی‌توان درست دانست، چرا که از ديدگاه خاص تعریف زبان ، لری و لکی دارای قاعده‌های آوایی، معنایی و دستوری متفاوتی با زبان کردي و فارسی می‌باشند و تنها اشتراک واژگان باعث گویش شدن برای یک زبان نیست. آری فارسی ، لری ، کردي و لکی همه گویش‌هایی از زبان پارسی باستان یا زبانی کهن‌تر از زبان پارسی، زبان هندواروپایی می‌باشند.

ادامه مطلب  

زبان عشق  

تو با کدام زبان صدایم می زنی
سکوت تو را لمس می کنم
به من که نگاه می کنی به لکنت می افتم زبان عشق سکوت می خواهد
زبان عشق واژه ای ندارد
غربت ندارد
حضور تو آشناست از ابتدای تاریخ بوده است
در همه زمانه ها خاطره دارد
تو با کدام زبان سکوت می کنی
می خواهم زبان تو را بیاموزم
نزار قبانی 

ادامه مطلب  

مجموعه ی آموزش زبان انگلیسی Everybody Up  

مجموعه ی آموزش زبان انگلیسی Everybody Up یکی ديگر از مجموعه های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است که در این قسمت از آن را به شما تقديم می کنیم. این مجموعه ی آموزشی قصد دارد با ایجاد یک اتباط بین زبان انگلیسی در کلاس با زبان انگلیسی در فضای بیرون از کلاس به کودکان کمک کند که زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرند. در واقع مجموعه ی آموزش زبان انگلیسی Everybody Up روش صحیح زبان آموزی را به این شیوه تلقی می کند.

ادامه مطلب  

زبان...  

خداوند در قرآن کریم به نعمت زبان اشاره فرموده و می فرماید: «الرَّحْمنُ عَلَّمَ الْقُرْآنَ خلق الانسان عَلَّمَهُ الْبَیانَ»زبان عمده ترین وسیله ای است که مردم به کمک آن با یکديگر ارتباط فکری برقرار می کنند و ایجاد تفاهم و انتقال مفاهیم از طریق زبان صورت می گیرد. در یک جمله زبان ملاک ارزش و معرف شخصیت انسان و ترازوی عقل اوست.حضرت علی ـ علیه السلام ـ می فرماید: «المرءُ مخبوء تحت لسانه؛2 شخصیت هر کس در پي زبان اوست» زبان با تمام فوائدي که برایش

ادامه مطلب  

قانون اساسی  

اصل پانزدهم : زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان وخط باشد ولی استفاده از زبان های محلی و قومی در مطبوعات و رسانه های گروهی و تدریس ادبیات آنها در مدارس ، در کنار زبان فارسی آزاد است.

ادامه مطلب  

مقدمات آشنايي با زبان برنامه نويسي ++C  

خصوصیات زبان ++C 
زبان برنامه نویسی ++C تلفظ می شود : سی پلاس پلاس از زبان C ناشی شده است. 
برخی از خصوصیات زبان سی پلاس پلاس ابارت عبارتند از :

داری ویژگی Sensitive Case است , یعنی نسبت به حروف بزرگ و کوچک حساس است.
++C دارای ویژگی Object-Oriented است , یعنی شئ گراست .
++C قابل حمل است . یعنی در کامپيوتر های نوع های مختلف بدون انجام تغییرات یا تغییرات اندک قابل انجام است.
++C زبان قابل انعطاف و قدرتمندي است و دارای کلمات کلیدي نسبتا کمی است .
++C یک زبان میانی است .

ادامه مطلب  

بخش دهم: چرا زبان های برنامه نویسی زیادی در دنیا وجود دارد؟  

در پاسخ به این سؤال که چرا زبان‌های برنامه نویسی زیادي وجود دارد؟ بایستی گفت که این زبان‌های برنامه نویسی بسته به نیاز بازار آی تی طراحی و توسعه داده شده اند. به طور مثال، فرض کنیم که یک برنامه نویس تمایل به انجام دادن یکسری دستورات خاص در برنامه اش دارد اما زبان‌های برنامه نویسی موجود از عهده ی انجام آن کار بر نمی آیند. لذا وی مجبور می‌شود تا زبان برنامه نویسی اختصاصی خود را طراحی کند و اگر آن زبان به معنای واقعی کلمه زبان خوبی باشد، سایر

ادامه مطلب  

آموزش زبان کوردی جنوبی ( ضمایر )  

آموزش زبان کوردي جنوبی
ضمیر شخصی در زبان کوردي :
من : منت : تو ئەوە : اوئیمە : مائیوە : شمائەوانە : انها
ضمیر اشاره در زبان کوردي :
ئەیە : اینئەوە : انئەیانە : اینهائەوانە : انها
ضمیر پرسشی در زبان کوردي :
ئەڕا : برای چه ، چراچە : چیچۊ : چطورکی : کیکوورە : کجاکام : کدامچەنی : چقدر
ضمیر مبهم در زبان کوردي :
هۊچ : هیچگێشت : همهچەن : چندهەرکە : هرکسچشتێگ : چیزیکەمێگ : کمیهۊچ چشتێگ : هیچ چیزیهۊچ کەسێگ : هیچ کسی

ادامه مطلب  

زبان اسپانیایی  

زبان اسپانیاییزبان اسپانیایی (اسپانیولی) یا کاستیلی زبانی از خانوادهٔ زبان‌های رومی و یکی از پُرگویش‌وَرترین زبان‌های جهان است. طی آمار سال ۲۰۱۴ میلادي زبان اسپانیایی با ۴۷۰ میلیون نفر گوینده به عنوان زبان مادری، دومین زبان پرتکلم دنیا است. در سال ۱۹۹۹، اسپانیایی زبان مادری ۳۵۸ میلیون نفر و مجموعاً ۴۱۷ میلیون سخنور بوده‌است. در حال حاضر این ارقام به ۴۰۰ و ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته‌اند. در ایالات متحده حدود ۱۶ درصد جمعیت به ز

ادامه مطلب  

معرفی بهترین کامپایلرها و IDE های زبان C و ++C در دنیا  

کامپایلر چیست ؟
همگردان یا کامپایلر برنامه یا مجموعه‌ای از برنامه‌های کامپيوتری است که متنی از زبان برنامه نویسی سطح بالا (زبان مبدا) را به زبانی سطح پایین (زبان مقصد)، مثل اسمبلی یا زبان ماشین، تبديل می‌کند. خروجی این برنامه ممکن است برای پردازش شدن توسط برنامه ديگری مثل پيوند دهنده مناسب باشد یا فایل متنی باشد که انسان نیز بتواند آن را بخواند.

ادامه مطلب  

طب سنتی و درمان لکنت زبان  

طب سنتی و درمان لکنت زبان Traditional medicine and treatment of stuttering لکنت زبان:تعریف لکنت زبان: لکنت زبان نوعی اختلال درگفتاراست که مشکلاتی را در برقراری ارتباط با مخاطب ایجاد می نماید. در واقع لکنت عبارت است از تکرار و کشیدن کلمات به صورت غیرارادي که فرد قصد بیان آنها را دارد که گاهی همراه با حرکاتی مانند لرزش فک. صورت، پلک زدن و یا حتی کج شدن سر به چشم می خورد.

ادامه مطلب  

ارتقا ۲ پله ای زبان فارسی به عنوان زبان علمی دنیا  

سرپرست ISC گفت: براساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادي اسکوپوس زبان فارسی به عنوان زبان علمی دنیا در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ دو رتبه ارتقا یافت و به جایگاه ۱۵ جهان رسید.
 


 
به گزارش لیزنا، محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) گفت: هر چند زبان مقالات بخش اعظم مجلاتی که در پایگاه های استنادي اسکوپوس و آی.اس.آی نمایه سازی می شوند انگلیسی است، اما مجلات سایر زبان ها نیز در این پایگاه ها ثبت می شوند. بر اساس این قاعده نیاز

ادامه مطلب  

مجموعه‌ آموزشی 10 اصطلاح کاربردی زبان انگلیسی | آموزش زبان با استفاده از فیلم  

مجموعه‌ 10 اصطلاح کاربردي زبان انگلیسی | آموزش‌های ویدئویی سینما زبان با بهره‌گیری از تکه‌هایی از فیلم‌های مختلف سینمایی به زبان انگلیسی و با لهجه‌ی امریکایی، سعی در آموزش اصطلاحات کاربردي درزبان محاوره و رسمی انگلیسی به مخاطبان خود را دارد. شما عزیزان می‌توانید در بسته‌های مختلف آموزشی که هر کدام شامل 10 اصطلاح کاربردي در زبان انگلیسی می‌باشد، به راحتی و در منزل یا محل کارتان این اصطلاحات را بیاموزید و از یادگیری‌تان لذت ببرید.
 
مج

ادامه مطلب  

آموزش زبان انگلیسی  

شنری جستجو کنید. در یک ديکشنری خوب تلفظ همه‌ی کلمات با یک سیستم مخصوص که علائم فونتیک نامیده می‌شوند، نشان داده می‌شوند.3- یکی از دو تلفظ آمریکایی یا ست. مهارت های گفتاری زبان انگلیسی خود را با دانستن تفاوت های ظریف موجود در دستور زبان مورد استفاده در زبان انگلیسی گفتاری(Spoken English) بهبود دهید.

ادامه مطلب  

همراه با قانون- قسمت اول (قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران)  

فصل دوم ‎: زبان، خط، تاریخ و پرچم رسمی کشور اصل‏ پانزدهم: ‎‎‎‎‎زبان‏ و خط رسمی‏ و مشترک‏ مردم‏ ایران‏ فارسی‏ است‏. اسناد و مکاتبات‏ و متون‏ رسمی‏ و کتب‏ درسی‏ باید با این‏ زبان‏ و خط باشد ولی‏ استفاده‏ از زبانهای‏ محلی‏ و قومی‏ در مطبوعات‏ و رسانه‏ های‏ گروهی‏ و تدریس‏ ادبیات‏ آنها در مدارس‏، در کنار زبان‏ فارسی‏ آزاد است‏.

ادامه مطلب  

مسابقه تهیه پاورپوینت کتاب زبان انگلیسی نهم  

در راستای اجرای برنامه عملیاتی دبیرخانه کشوری زبان انگلیسی دوره اول متوسطه، مقتضی است  دبیران درس زبان انگلیسی که در پایه نهم تدریس می نمایند با شرکت در مسابقه تهیه پاورپوینت کتاب زبان انگلیسی نهم در این مسابقه شرکت نمایند و آثار خود را حداکثر تا پایان آبان ماه به آدرس ایمیل گروه زبان استان ilamenglishgroup@gmail.com  ارسال نمایند. از اثر برتر تقدير خواهد شد. لازم به ذکر است که پاورپوینت باید شامل تمام درس های زبان نهم  باشد.

ادامه مطلب  

زبــان  

یادم نمیاد.. یعنی اگر زیر پست ها تاریخ نزده بود یادم نمی آمد که آخرین بار کِی سعی کردم چیزی بنویسم به زبان آدما.. نوشتنم زیاده؛ اما همیشه به زبان کامپيوترها می نویسم..
انقدر از زبان آدما دور هستم که یه وقتا فکر می کنم چطور زبان آدمیزادي یادم نرفته.. تمرین (یعنی استفاده) که نداشته باشی، زبان ها فراموش میشن.. هر مهارتی وقتی استفاده نشه، کم کم محو میشه
این هفته فکر کردم و کشف کردم من انقدرام که فکر می کردم منزوی یا جامعه گریز نیستم.. فکر می کردم بتونم

ادامه مطلب  

دانلود پاورپوینت درس اول زبان انگلیسی پایه هشتم  

امروز ما برای شما پاورپوینت درس اول زبان پایه هشتم رو برای شما آماده کرديم تا به یادگیری شما در زبان انگلیسی کمک کنه . این پاورپوینت به آموزش انواع کشورها و ملیت ها میپردازد که با تصاویر با کیفیت و خلاقانه کاملا درس اول زبان هشتم رو به شما آموزش خواهد داد .

دانلود با لینک مستقیم

ادامه مطلب  

زبان انگلیسی و کنکور  

 
سوال در واقع این هست که زبان بزنیم یا نزنیم؟
اول بگم که چون خودم زبان نزدم ممکنه حرفام کمی متعصبانه باشه اما بعد
کارنامه ها رو نگاه کنید چه برترها چه غیر برترا ،ببینید از هر 10 نفر چند نفر زبان زدن و به این فک کنید که چرا این تصمیمو گرفتند؟
پيشنهاد من:دو دسته داریم اگر زبانتون خوبه ، خوبه یعنی اینکه سوالای کنکور سالای قبلو میتونید جواب بديد و باهاشون مشکلی ندارید ، با در نظر گرفتن یک زمانبندي معقول سر جلستون بزنید زبان رو.
اما اگر زبانتون قوی

ادامه مطلب  

 

زبان و ادبیات جلوه گاه انديشه ، آرمان ، فرهنگ و تجارب و روحیات یک جامعه است . انسان ها در گذر زمان از زبان برای انتقال پيام ها ، عواطف و انديشه های خویش بهره جسته اند و از ادبیات که زبان برتر است به عنو ان ابزاری در انتقال بهتر ، بایسته تر و مؤثرتر انديشه خود استفاده کرده اند . ادبیات ، در تلطیف احساسات ، پرورش ذوق و ماندگار کردن ارزش ها و انديشه ها سهمی بزرگ و عمده بر دوش داشته است . به همین دلیل هر انديشه ای که در قالب مناسب خویش ریخته شود پایا

ادامه مطلب  

عربی و منابع آن  

بالاترین منبع زبان عربی ، کتاب قرآن است
قرآن یعنی خواندنی   یعنی کتابی که باید خوانده شود تا فهمیده شود .در قرآن هایی که کشف المطالب دارند می توان آیات مربوط به قصص قرآنی را پيدا کرد و داستانهای قرآن را که بسیار شیرین هستند و در درون خود درسهای الهی و انسانی دارند مطالعه کرد ه و معانی کلمات و دستورزبان عربی را در همین ضمن تمرین نمود .این منبع در اختیار همه مسلمانان جهان هست و به این ترتیب امت واحده  زبان واحدي دارند که با آن با هم ارتباط بر قر

ادامه مطلب  

بخش چهارم: آشنایی با زبان اچ تی ام ال  

زبان HTML مخفف واژگان HyperText Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فرامتنی است که در ساخت صفحات وب به کار گرفته می شود. این زبان، زبانی بسیار ساده اما در عین حال کاربردي است که برای ورود به دنیای برنامه نویسی، گزینه ی مناسبی است.
آقای تیم برنرزلی در تلاش بود که مجامع علمی سراسر دنیا از طریقی پروتکلی بتوانند...
برای مشاهده این پست به صورت کامل، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب  

زبان ترکی چندمین زبان جهان است؟  

زبان ترکی چندمین زبان جهان است؟پرویز شاهمرسی.از نظر علم زبانشناسی همظ زبانها از نظر تعریف کلی زبان یکسان هستند. چه زبانی با میلیونها گویشور و ديگری با دهها نفر. هر زبانی ارزش حفظ و بررسی را دارد. هر زبانی قوانین خاص خود را دارد. از این نظر که زبان یک دستگاه آوایی برای ارتباط میان انسانها است، هیچ تفاوتی میان زبانها وجود ندارد. اگر از نظر تعداد گویشوران بخواهیم زبان ترکی را در جهان بسنجیم، تنها یک کشور و آن هم ترکیه است که زبان آن ترکی ثبت شده

ادامه مطلب  

افکارت را ب زبان نیاور  

Somaie:▫️ افکار شما حتی اگر به زبان آورده نشوند روی ديگران تاثیر دارند

ادامه مطلب  

بخش یازدهم: برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟  

زبان‌ اچ تی ام ال -و پس از آن سی اس اس- به منزله نقطه شروع خوبی برای ورود به دنیای برنامه نویسی هستند. اگر چه که این زبان‌ها را نمی‌توان جزو زبان‌های برنامه نویسی محسوب کرد، اما این در حالی است که راحتی فراگیری این زبان‌ها از یک سو و همچنین امکان اجرای پروژه ی های واقعی با استفاده از آن ها از سوی ديگر منجر به ایجاد انگیزه در افراد مبتدي علاقمند به...
برای مشاهده این پست به صورت کامل، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب  

قواعد زبان فرانسوی  

به یاد سپاری آموخته هایتان کمکتان می کند. به هر حال، بیش از هر چیز شاید بخواهید همزمان با آموزش زبان انگلیسی، این کار تا جای ممکن برایتان سرگرم کننده مهارت درک مطلب شنیداری و تلفظ خود را تقویت خواهید کرد.هر موقع که چیزی به انگلیسی گوش می‌دهید (مثلاً راديو یا یک فیلم زبان اصلی) به استرس هر کدام از ک

ادامه مطلب  

روز جهانی زبان مادری یعنی چه؟! - حسن راشدی  

روز جهانی زبان مادری یعنی چه؟! - حسن راشدي
روز 21 فوریه (2 اسفند) از طرف سازمان یونسکو به عنوان روز جهانی زبان مادری نامگذاری شده‌است. نامگذاری این روز در کنفرانس عمومی یونسکو در سال 1999 به منظور کمک به تنوع زبانی ، فرهنگی و جهت جلوگیری از مرگ زبانها انجام گرفته است . مجمع عمومی سازمان ملل متحد  نیز به دلیل اهمیت زبان مادری و تاثیر مثبت آن در آموزش کودکان ، سال 2008 را سال جهانی زبان‌ها اعلام کرد.
تصمیم به نامگذاری روز جهانی زبان مادری برای جل

ادامه مطلب  

دیکشنری گرامر زبان انگلیسی اکسفورد  

ديکشنری گرامر زبان انگلیسی اکسفوردديکشنری گرامر زبان انگلیسی اکسفورد یکی ديگر از منابع آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان سطح پيشرفته و مدرسین زبان می باشد که در این قسمت از سایت  به شما تقديم می شود. در این کتاب جامع و کامل شما به صورت کامل با گرامر زبان انگلیسی آشنا می شوید. بدون توضیح بیشتر لینک دانلود این کتاب را به صورت رایگان به شما تقديم می کنیم. 

ادامه مطلب  

امتحان زبان انگلیسی  

ید با کلیک روی گزینه Prev به پرسش قبلی برگرديد.بخش نوشتاری. این بخش جدا از رتبه کلی شما گزارش می‌شود. بخش نوشتاری در حال حاضر در آزمون کامپيوتری تافل اشتباهاتی که دائماً مرتکب می‌شوید آگاه شوید. استرس کلمه (word stress)» در درک مطلب شنیداری نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. زبان انگلیسی یک زبان «استرس

ادامه مطلب  

4  

روی جعبه های گیلاس به جای روزنامه ، صفحات پاره شده کتاب زبان انگلیسی دبیرستان و راهنمایی انداختن...چند روزه هرچی گیلاس میاد،اینجوریه 
 
همه کار ایام درس است و پند 
1-تو قول داده بودي حتی با وجود کار تو میوه فروشی، زبان انگلیسیت رو تقویت کنی.الان سه روزه بهت یاداوری میکنیم...چرا نمیبینی؟
2-اگه خواستی زبان رو شروع کنی ؛ از اول شروع کن، چون میدونم ديگه ولش نمیکنی..

ادامه مطلب  

ساده ترین زبان ها برای یادگیری کدام ها هستند؟  

علمولوژی: من شخصاً علاقه زیادي به یادگیری زبان های خارجی دارم، به خاطر همین هم به دنبال یادگیری زبان هایی هستم که در مورد آنها چیزی نمی دانم. ممکن است شما هم علاقه یه یادگیری زبان جديد داشته باشید اما همانند من به خاطر نداشتن وقت کافی از آن دست بکشید.من در این مقاله می خواهم 10 تا از زبان هایی که یادگیریشان ساده تر از بقیه است را برای شما نام ببرم تا با صرف زمان اندک بتوانید یک زبان خارجی جديد یاد بگیرید. به قول معروف “یک زبان جديد یک زندگی جديد

ادامه مطلب  

اولین جلسه هم اندیشی گروه زبان انگلیسی متوسطه اول سال ۹۵  

اولین جلسه هم انديشی گروه زبان انگلیسی در تاریخ دوم آبانماه ۹۵ در محل گروه های آموزشی استان با هدف تبیین برنامه عملیاتی پایگاه کشوری و با حضور سرگروه محترم استان و سر گروه های شهرستانها برگزار شد.در این جلسه برنامه عملیاتی گروه زبان در سال ۹۵ اعلام و کتب زبان سال هفتم،هشتم و نهم مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب  

اطلاعیه همایش زبان و ادب فارسی  

بدين وسیله به آگاهی همکاران محترم می رساند دبیرخانه ی زبان و ادبیات فارسی در نظر دارد همایشی با عنوان
 
                      ( زبان فارسی، توفان ها و ترفندها)
برگزار نماید. لذا از همکاران محترم ادبیات خواهشمنديم مقالات ارزشمند خود را با محورهای ذیل به گروه های آموزشی منطقه اسلام شهر از طریق ایمیل گروه ادبیات ارئه نمایند:
1- نقش و جایگاه کتب درسی در تقویت زبان و ادب فارسی
2- شبکه های مجازی، فرصت یا تهديد
3- نقش دبیران زبان و ادب فارسی در احیا و تقو

ادامه مطلب  

فراخوان مطالب علمی جهت درج در نشریه الکترونیکی زبان انگلیسی :  

گروه زبان انگلیسی استان با همکاری زبان قوچان و تعدادي از گروه های زبان استان از تابستان 94 اقدام به تدوین 
و تهیه نشریه نموده است . با توجه به انتشار شماره نخست (زمستان 94) از کلیه ی همکاران گرامی و صاحبنظران دعوت می شود برای تداوم انتشار نشریه مزبور مطالب ( ترجیحا تالیفی) خود را با محوریت موضوعات زیر به نشانی ذیل ارسال نمایند.
English.periodical@gmail.co
1- معرفی و نقد کتب اموزشی
2- معرفی شیوه ها و فنون تدریس موفق از سوی همکاران
3- نواوری و خلاقیت در اموزش زبان

ادامه مطلب  

همریشگی و پیوند شگفت انگیز زبان های « پارسی و بختیاری  

مردمان  « بـخـتـیاری » ، از میهن پرست ترین مردمان ایران هستند و همین سبب شده است تا پانترکیسم ، تبر خود را بسوی این درخت تنومند دراز کند. و همه کوشش خود را میکند تا با برانگیختن مردمان بختیاری، آنها را به هویت طلبی وادارد. یکی از ابزارهای هویت طلبی « زبـان » است. پانترکیسم میخواهد به بختیاری ها القا کند که زبان های پارسی و بختیاری جدا از هم هستند و آنها را با خود در « بیراهه نژادپرستی » همراه کند. کار بجایی رسیده که بنام مردمان لر ، ‌اکانت و بر

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1